To już tradycja
Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń dla lekarzy specjalistów. Organizowane jest od 2012 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem środowiska lekarskiego. Stwarza okazję do wymiany doświadczeń, a także zdobywania aktualnej, rzetelnej wiedzy dotyczącej alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Podczas konferencji głos zabierają cenieni eksperci o imponującym dorobku badawczym i klinicznym. Są to wykładowcy zarówno z kraju, jak i z zagranicy.
Poziom naukowy wydarzenia od początku pozostaje wysoki. Świadectwem tego jest nie tylko dorobek badaczy zaangażowanych w organizację sympozjum, ale również patronat Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Tematyka alergii pokarmowych skupia na sobie coraz większą uwagę – zarówno lekarzy, jak i pacjentów czy różnego rodzaju mediów. Dlatego celem sympozjum jest z jednej strony szerzenie najnowszej wiedzy medycznej, z drugiej zaś – obalanie mitów, które mogą być niezwykle szkodliwe społecznie.
– Lekarze niejednokrotnie stykają się w swej praktyce z osobami doświadczonymi medycyną alternatywną, która – zwłaszcza w przypadku dzieci – może poczynić nieodwracalne lub ciężkie szkody – podkreśla prof. Zbigniew Bartuzi.
Podczas tegorocznej konferencji nie zabraknie przestrzeni na debatę. Organizatorzy zapowiadają, że poruszane będą tematy dyskusyjne.
Przeczytaj także:
Program XIII Międzynarodowego Sympozjum Alergii na Pokarmy
W programie XIII Międzynarodowego Sympozjum Alergii na Pokarmy znajdują się nie tylko wykłady, ale także warsztaty z diagnostyki molekularnej oraz burzliwe sesje pro–con i hot topic. Na pierwszy dzień zaplanowane zostały wystąpienia dotyczące m.in.:
- różnych metod i kontrowersji diagnostycznych,
- nabywania tolerancji na pokarmy,
- zespołu pyłkowo-pokarmowego,
- reakcji anafilaktycznych,
- najnowszych odkryć w alergii pokarmowej,
- klinicznych postaci alergii na pokarmy.
Kolejny dzień konferencji upłynie pod znakiem tematów układających się w bloki:
- mechanizmy patogenetyczne w alergii na pokarmy,
- diagnostyka i postępowanie w alergii pokarmowej,
- alergie i alergeny,
- leczenie alergii pokarmowej,
- zagadki diagnostyczno-terapeutyczne.
Drugiego dnia odbędzie się również Sesja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Dietetyki, którą poprowadzą dr inż. Danuta Gajewska i prof. Maciej Kupczyk.
_____________
więcej o Sympozjum można przeczytać TUTAJ: