Dr Danuta Myłek - Strefa Alergii
Strefa Alergii | Autor

Dr Danuta Myłek

Znany specjalista w zakresie alergologii i dermatologii. Była pionierem w alergologii na Podkarpaciu, którą organizowała i doskonaliła od ponad 30 lat. Przez 10 lat pełniła funkcję Konsultanta d/s Alergologii Województwa Podkarpackiego, była dyrektorem Przychodni Alergologicznej „ALERGIA” w Stalowej Woli, jednocześnie prowadziła prywatne centrum alergologiczne „PROGRES”. Ponad 30 lat temu zaczęła popularyzować podstawową wiedzę o profilaktyce alergii.
Od 2018 roku mieszka w Warszawie. Prowadzi Prywatny Gabinet Alergologiczny PROGRES, w dzielnicy Wilanów. Od 1995 roku jest jedynym polskim członkiem naukowym prestiżowej alergologicznej organizacji naukowej: American College of Asthma, Allergy and Clinical Immunology za zasługi w rozwoju alergologii światowej. Jest członkiem European Academy of Allergy and Clinical Immunology oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Była jednym z trzech lekarzy polskich w ciągu ostatniego 40-lecia, którzy zostali powołani na członków zarządu szwajcarskiej Fundacji d/s Badania Naukowego Alergii w Europie współpracującej z Europejską Akademia Alergologii i Klinicznej Immunologii.
Pisze książki o alergii , autoagresji, dietach, zapaleniach. W roku 2001 ukazała się na rynku jej szósta pozycja o alergii pt.: „Alergie”, wyd. WAB, 2001. W 2010 ukazało się II wydanie „Alergie”. W 2014 wydała książkę kucharsko-medyczną : „Od lekarza do kucharza”. W 2018 ukazała się kolejna, rozszerzona wersja „Oswoić alergie” wyd. Burda International.