Alergie wśród dzieci są coraz częstszym problemem. Pomoc dzieciom z chorobami alergicznymi jest kluczowa, aby zapewnić im bezpieczne i sprzyjające nauce środowisko. Wczesne rozpoznanie objawów, szybka i odpowiednia pomoc to często wiedza ratująca zdrowie i życie, dlatego tak ważna jest edukacja nauczycieli. Wspierając dzieci z alergiami dbamy nie tylko o ich zdrowie, ale i komfort i możliwość pełnego uczestnictwa w życiu szkolnym. Polskie Towarzystwo Alergologiczne z Koalicją na rzecz Leczenia Astmy kontynuują warsztaty w ramach kampanii „Jak pomóc uczniowi z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, AZS lub pokrzywką?”.
Atak astmy, wstrząs anafilaktyczny, nasilenie objawów AZS, nieżytu nosa i pokrzywki. Czy w sytuacji konieczności udzielenia pomocy wszyscy nauczyciele i opiekunowie wiedzieliby jak postępować?
Polskie Towarzystwo Alergologiczne zachęca placówki oświatowe do wzięcia udziału w warsztatach, gdzie eksperci-lekarze przekażą wiedzę niezbędną, pozwalającą na udzielenie pomocy uczniowi z chorobą alergiczną. Uświadomią uczestników czym dokładnie są choroby alergiczne, jak je rozpoznawać, na jakie objawy zwracać uwagę oraz jak postępować w sytuacji ich nasilenia.
– Zależy nam, aby warsztaty były pogłębieniem pierwszej, teoretycznej części kampanii i aby pozwoliły oswoić obawy związane m.in. z podaniem adrenaliny. Konieczne jest uświadamianie, że bardzo często brak udzielenia pomocy może być w skutkach dużo bardziej niebezpieczny, aniżeli niewłaściwe jej udzielenie – mówi Anna Ben Drissi, dyrektor zarządzająca PTA, koordynator Koalicji na rzecz Leczenia Astmy.
Więcej informacji oraz formularz z zapisami można znaleźć w linku:
https://www.pta.med.pl/warsztaty