Istnieje duże prawdopodobieństwo, że co drugie dziecko w placówce oświatowej ma jakąś chorobę alergiczną. Czy w sytuacji konieczności udzielenia pomocy nauczyciele i opiekunowie wiedzieliby jak postępować?

Dlatego Polskie Towarzystwo Alergologiczne zaprasza pracowników placówek oświatowych na warsztaty, podczas których eksperci (lekarze) wyposażą uczestników w wiedzę pozwalającą na racjonalne ocenienie sytuacji i podjęcie działania w sytuacji wystąpienia u dziecka ataku astmy, wstrząsu anafilaktycznego czy nasilenia objawów AZS, nieżytu nosa czy pokrzywki. W przystępny sposób wytłumaczą czym dokładnie są choroby alergiczne, jak je rozpoznawać, na jakie objawy zwracać uwagę oraz przede wszystkim jak postępować w sytuacji ich nasilenia.

Zależy nam, aby warsztaty były pogłębieniem pierwszej, teoretycznej części kampanii i aby pozwoliły oswoić obawy związane m.in. z podaniem adrenaliny. Konieczne jest uświadamianie, że bardzo często brak udzielenia pomocy może być w skutkach dużo bardziej niebezpieczny, aniżeli niewłaściwe jej udzielenie – mówi Anna Ben Drissi, dyrektor zarządzająca PTA, koordynator Koalicji na rzecz Leczenia Astmy.

Więcej informacji oraz formularz z zapisami można znaleźć w linku:

https://www.pta.med.pl/warsztaty