Alergia dotyka w tej chwili około 40 proc. mieszkańców naszego globu. Nic więc dziwnego, że spotyka się z rosnącym zainteresowaniem wśród lekarzy, ale również wśród studentów kierunków medycznych. W minioną sobotę dwie organizacje zrzeszające studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji oraz Studenckie Koło Naukowe Zakładu Promocji Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu, zaprosiły na Ogólnopolską Naukową Konferencję Studencką „Alergia – choroba cywilizacyjna XXI wieku”. Wydarzenie odbyło się online i było skierowane do osób studiujących na kierunkach medycznych.
Studenci o alergii
Konferencję otworzył prof. Andrzej Emeryk, przewodniczący lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Alergologicznego z wykładem wprowadzającym do tematyki chorób alergicznych. Dr Kamil Janeczek przedstawił metody zalecane i niezalecane w diagnostyce alergii. Nie zabrakło również bloku dotyczącego diagnostyki molekularnej alergii, który przygotowała dr Emilia Majsiak. Natomiast o stosowaniu diety w chorobach alergicznych mówiła dietetyczka Wioleta Brzezina.
Konferencję zakończył krótki wykład o faktach i mitach w alergii, który przygotowała Justyny Olender ze Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Promocji Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu pod opieką dr Emilii Majsiak oraz dr hab. Anny Bednarek.
Uczestnicy konferencji mieli też możliwość sprawdzenia na bieżąco swojej wiedzy o alergii. Organizatorzy przygotowali dla nich konkurs z ciekawymi nagrodami.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Organizacje studenckie wsparła również firma EMMA MDT.
(kal)
Zobacz zapowiedź II Ogólnopolskiej Naukowej Konferencji Studenckiej