Idea organizacji konferencji studenckiej, której tematem głównym będzie alergia, zrodziła się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej celem jest podniesienie świadomości adeptów kierunków medycznych w zakresie alergii i problemów, które ze sobą niesie. Zagadnienie również wymaga uwagi choćby ze względu na jego zasięg. Specjaliści szacują, że nawet ponad połowa Polaków może mieć objawy alergii.
Ogólnopolska Konferencja Studencka „Alergia – problem, który dotyka 20 milionów Polaków” została zaplanowana na 26 czerwca. Odbędzie się w formie online. Tym razem organizatorzy spotkania postanowili skupić się na alergii pokarmowej, która jest także tematem przewodnim tegorocznego Światowego Tygodnia Alergii. Wydarzenie ustanowione przez Światową Organizację Alergii jest planowane od 23 do 29 czerwca.
Jakie tematy zostaną podjęte podczas wykładów online? Uczestnicy będą zastanawiać się czy alergie pokarmowe zagrażają życiu oraz jak pacjenci mogą sobie radzić z tym schorzeniem. Zajmą się również zagadnieniem z jednej stronie niedodiagnozowania, a z drugiej nadmiernej diagnozy alergii pokarmowej. Rozważą też rolę dietetyka w procesie leczenia i postarają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego każdy z nas powinien mieć wiedzę o alergiach pokarmowych i jak powinien reagować w sytuacjach zagrożenia życia.
– Do udziału w konferencji zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków medycznych – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.
W programie spotkania przewidziano wykłady specjalistów oraz sesję studencką. Organizatorami wydarzenia są Studenckie Koło Naukowe „Po drugiej stronie strzykawki”, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
(kal)
Organizatorzy zachęcają również do przesyłania abstraktów na konferencję. Można to zrobić klikając w poniższą grafikę