Konferencję otworzyli członkowie komitetów naukowego i organizacyjnego: prof. Aleksandra Wardzyńska, dr Monika Jędrzejczak-Czechowicz oraz dr Adrian Gajewski. Podczas inauguracji wręczono Nagrodę Interdyscyplinarnej Współpracy w Alergologii „Symphonia Alergologiae”. Otrzymała ją prof. Edyta Krzych-Fałta, szefowa Sekcji Pielęgniarstwa Alergologicznego PTA.
- Jakie tematy poruszano?
W tym roku uczestnicy skupili się na alergii na leki, alergii na jady, immunoterapii, również w przypadku alergii pokarmowej, leczeniu biologicznym, chorobach alergicznych oczu. Poruszali również zagadnienia z zakresu pulmonologii, dermatologii i mikrobiologii.
Na sobotę zaplanowane zostało Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego.
- Wspomnienia
Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło wspomnień o prof. Marku L. Kowalskim, pomysłodawcy konferencji oraz o prof. Macieju Chałubińskim, który przez ostanie lata przewodniczył łódzkiemu wydarzeniu.
































