Aktualności

XXV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Alergia, Astma, Immunologia Kliniczna”

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Alergia, Astma, Immunologia Kliniczna” to wydarzenie naukowe z długą i barwną historią, które skupia specjalistów z całego kraju. XXV edycja łódzkich spotkań w gronie ekspertów wystartowała w czwartek 28 maja.

1 min

Konferencję otworzyli członkowie komitetów naukowego i organizacyjnego: prof. Aleksandra Wardzyńska, dr Monika Jędrzejczak-Czechowicz oraz dr Adrian Gajewski. Podczas inauguracji wręczono Nagrodę Interdyscyplinarnej Współpracy w Alergologii „Symphonia Alergologiae”. Otrzymała ją prof. Edyta Krzych-Fałta, szefowa Sekcji Pielęgniarstwa Alergologicznego PTA.

  • Jakie tematy poruszano?

W tym roku uczestnicy skupili się na alergii na leki, alergii na jady, immunoterapii, również w przypadku alergii pokarmowej, leczeniu biologicznym, chorobach alergicznych oczu. Poruszali również zagadnienia z zakresu pulmonologii, dermatologii i mikrobiologii.

Na sobotę zaplanowane zostało Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego.

  • Wspomnienia

Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło wspomnień o prof. Marku L. Kowalskim, pomysłodawcy konferencji oraz o prof. Macieju Chałubińskim, który przez ostanie lata przewodniczył łódzkiemu wydarzeniu.