Od 7 do 9 maja w Warszawie odbywał się I Kongres Central and Southern European Allergy and Asthma Alliance (CSEA³) pod hasłem: „Łącząc wiedzę, poprawiamy jakość życia: Alergia i astma w Europie Środkowej i Południowej”. Na zaproszenie organizatorów, m.in. prof. Marka Jutela, w stolicy zebrali się wybitni specjaliści z całego świata. Patronem medialnym wydarzenia była Strefa Alergii.
Z wykładami przyjechali m.in.:
- prof. Werner Pichler, wybitny specjalista zajmujący się alergią na leki,
- prof. Anna Nowak-Węgrzyn z Nowego Jorku, ekspertka w alergii pokarmowej,
- prof. Ester Del Duca, międzynarodowa specjalistka w zakresie atopowego zapalenia skóry,
- dr Luis Pérez de Llano, który jest uznanym autorytetem w temacie astmy.
W Warszawie gościli także:
- prof. Whitney Stevens ze Stanów Zjednoczonych, specjalizująca się w przewlekłym zapaleniu nosa i zatok,
- prof. Celeste Porsbjerg, która zajmuje się m.in. leczeniem biologicznym,
- prof. Peter Howarth specjalizujący się w leczeniu ciężkiej astmy.
Wśród wykładowców była także czołówka polskich ekspertów: prof. Piotra Kuna, prof. Maciej Kupczyk, prof. Marcin Moniuszko, prof. Radosław Gawlik, prof. Paweł Majak czy prof. Krzysztof Kowal.
Międzynarodowe grono dyskutowało o najnowszych metodach diagnozowania i leczenia alergii na leki, na pokarmy, ale również astmy czy pokrzywki. Wydarzenie było wyjątkową okazją do skonfrontowania własnych doświadczeń z osiągnięciami na skalę europejską i światową.
Podczas wydarzenia nie zabrakło również debat w międzynarodowym składzie ani warsztatów i spotkań w kuluarach.




















